12 01 2010

Hamileyken bebeğin zekasını geliştime

 

Hamileyken bebeğin zekasını geliştirin

İnsan zekasını büyük oranlarda etkileyen faktör genetik mirasıdır.

Hamilelik döneminde bebeğinizin zekasını geliştirmek için bebeğe müzik dinletmek, yeteri kadar kilo almak, düzenli beslenmek ve spor yapmak gibi bebeğin gelişimini de etkileyen bir çok şey vardır.


Beslenmenize Dikkat Edin;

Hamilelik döneminde beslenme bebeğin zekâ gelişimindeki en önemli ögedir. Özellikle sinirsel gelişimde önemli bir rolü olduğundan annelerin düzenli ve çeşitli yiyecek gruplarından beslenmeleri gerekmektedir.

Çok fazla kilo almayın;

Hamileyken aldığınız kilo bebeğin ağırlığını, dolayısıyla da beynin büyüklüğünü ve zekâsını etkilediğinden, vücut ağırlığınızın %20’si kadar kilo alınmanız sizin ve bebeğiniz için yeterli olacaktır.

Düzenli spor yapın;

Hamilelik sırasında düzenli spor yaparak vücudunuzdaki oksijen akışı hızlandırılmalıdır. Bu sayede bebeğinize giden oksijen miktarını arttırabileceksiniz.

Tuzunuzu seçin;

İyotlu tuz kullanmaya özen gösterin

Rahat ve huzurlu olmaya çalışın;

Bebeğin algıları henüz doğmadan önce başar ve dolayısıyla kendini iyi hisseden bir annenin karnındaki bebekte mutlu olur.

Müzik dinletin;

Bebeğinizi anne karnında ve doğum sonrasında size göre doğru olan bir müzik türünü dinletiniz. Bu şekilde bebeklerin daha hızlı geliştikleri bilinmektedir.

11
0
0
Yorum Yaz