12 01 2010

Öksürüğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

 

Öksürüğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Kış geldi ve hepimizde yavaş yavaş öksürme belirtileri baş göstermekte. Soğuk kış günleri ile boğazımız şişmekte ve öksürürken daha çok acı çekmemize sebep olmaktadır. Peki öksürüğümüzü nasıl keseriz ve bu dertten şifalı otlarla nasıl kurtuluruz diye düşündünüz mü? Biz sizin için düşündük ve soğuk kış günlerinizde boğazınızı rahatlatacak ve öksürüğünüzü kesecek şifalı bitkilerin neler olduğunu sizin için derledik.

Ebegümeci: Öksürüğü gidermede etkili olduğu bilinmektedir. İster kaynatıp suyunu yatmadan önce için isterseniz direk kendisini yiyin. Belli bir süre sonra öksürüğünüzün kesildiğini göreceksiniz.

İncir: Yazları çıkan incir elbetteki kışın doğada yetişmemektedir. Fakat, marketten alacağınız kuru incir boğazlarınızın yumuşaması ve öksürüğünüzün kesilmesi için çok faydalı olacaktır.

Kırmızı Biber: Kırmızı biber derken pul biber olarak algılamayın. Bildiğimiz sebze olan yeşil biberin kardeşi J Her akşam yatmadan önce 2-3 tane kırmızı biber yemeniz öksürüğünüzle ilgili şikayetlerin kaybolmasına yetecektir.

Marul: Özellikle salatalarımızda kullandığımız marulun öksürüğü azaltmak ve kesmek gibi şifalı bir yönüde vardır. Salatalarınızda mutlaka marul kullanın bu sayede öksürük gibi bir derdiniz olmayacaktır.

Karabiber: Akşam yatmadan önce alınacak bir tutam karabiber boğazlarınızı yumuşatacak ve öksürüğünüzü kesecektir.

Bol sağlıklı günler dilerim.

20
0
0
Yorum Yaz