12 01 2010

Prostat BitkiseL Tedavi

 

 

Prostat Hastalığına  BitkiseL Tedavi 

Prostat Sadece erkeklerde e idrar yolunun çevresinde bulunan bir beze verilen isimdir. Boşaltım sisteminin önemli parçalarından birisidir.

Prostat Belirtileri

İdrar yollarının tıkanmasına bağlı olarak aşağıdaki sıralanmış şikayetler ortaya çıkmaktadır:

 

İdrar yaptıktan sonra mesanenin tam boşalamaması hissi

Sık idrara çıkma

Gece idrara çıkma

Kesintili işeme

Ikınarak işeme

İdrarın akış gücünde (menzilde) azalma

Prostat Büyümesi Kansere Yol Açarmı?

Hayır. Prostat Kanseri ve Prostat Büyümesinden farklı hastalıklardır. 2 hastalığın tedavileri çok farklıdır. İki hastalığın mutlaka ayırt edilmesi gerekir. Bunun için kanda PSA değeri bakılır ve parmakla rektal muayene yapılır.

Prostat BitkiseL Tedavi

Malzemeler;

  • Maydanoz

  • Nohut

  • Arpa unu

  • Papatya

  • Ayrık otu

  • Bal

Hazırlanışı;

*Kurutulmuş olan maydanoz, haşlanmış nohut suyunun içerisinde demlendikten sonra süzülür. Süzülerek elde edilen karışım, tatlandırılmadan ve tedavi süresince günde üç fincan içilir.

*Arpa unu, merhem kıvamına gelinceye kadar bal ile yoğrulur. Hazırlanan macundan nohut iriliğinde haplar ya pılır. Hazırlanan bu haplar, tatlandırılmış papatya şerbe-tiyle günde üç-beş tane yutulur.

* Kurutulmuş ayrık kökü, dövülerek ezilir. Hazırlanan toz beş dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edi len sıvıya, şerbet kıvamına gelinceye kadar bal ilave edi lerek karıştırılır. Hazırlanan bu şuruptan, yemeklerden sonra bir fincan içilir.

 

aradurak.com/erkek-sağlığı

Prostat büyümesi için gerekli bitkisel tedavi aşağıdaki gibidir. Bu bitkisel kür kesin tedavi bildirmediği gibi hastalığınızı öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

28
0
0
Yorum Yaz